Americká hypotéka

Nepsaným pravidlem v bankách je, že čím má banka větší kontrolu nad tím, na co si peníze půjčujete, tím bude úroková sazba nižší. Ne vždy však máte možnost předložit bance doklad o tom, na co jste půjčené peníze použili. Pokud patříte mezi lidi, kteří si chtějí půjčit peníze, ale také mají problém s doložením účelu, můžete využít výhodnou americkou hypotéku.

Někdo by z názvu usuzoval, že se jedná o úvěr na bydlení, ale není to tak. Jednou z vlastností americké hypotéky je, že se jedna o bezúčelový úvěr a tak nemusíte dokladovat, na co jste půjčené peníze použili. Pokud ji srovnáme s běžnou hypotékou, společné mají pouze ručení, které je pomocí nemovitosti, takže Vám stačí dům nebo byt a můžete žádat o americkou hypotéku.

Výhodnější než spotřební úvěr
Pokud ji srovnáme s bezúčelovým spotřebním úvěrem, je výhodnější, protože její úroková sazba je nižší a také si můžete půjčit více peněz. Rovněž ji můžete splácet delší dobu. Maximální výši úvěru ovlivňuje cena nemovitosti, neboť banky nabízejí úvěr do výše až 100 procent zakládané nemovitosti.

Ne vždy je výhodnější
Pokud máte v plánu půjčit si jen malou sumu peněz, obvykle pro Vás bude výhodnější spotřební úvěr, protože náklady na vyřízení americké půjčky mohou být vyšší, tudíž se Vám nevyplatí půjčovat nižší částky peněz.

Kdo může Americkou hypotéku získat?
- Fyzická osoba
- Osoba starší 18 let
- Maximální věk žadatele může být většinou 60 let
- Musíte být občan ČR nebo cizinec s trvalým pobytem na území ČR

Doba splatnosti je rozdílná podle bank, které nabízejí americkou hypotéku a dle výše úvěru. Doba splatnosti se pohybuje v rozmezí od 1 roku po 20, maximálně 30 let. Americká hypotéka se pohybuje na trhu s úrokovou sazbou od 4,35% s fixací na 5 let.